Четверг, 28.03.2024, 21:48
Приветствую Вас Гость
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Вело » Тех-раздел » Выбор фонаря (Помогите, пожалуйста, с выбором)
Выбор фонаря
HectoRДата: Понедельник, 09.06.2014, 15:47 | Сообщение # 1
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 10
Статус: Вышел
Всем привет. Хочу с вами покататься, но фонарик слишком слаб для ночных покатух. По-этому прошу совета в выборе. Кто доволен своим фонарем и может порекомендовать? По цене желательно не больше 300грн
 
egyptainДата: Понедельник, 09.06.2014, 21:28 | Сообщение # 2
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 6
Статус: Вышел
HectoR, выбирай на любой вкус цвет и стоимость
 
glukДата: Вторник, 10.06.2014, 13:09 | Сообщение # 3
Постоянный
Группа: Модераторы
Сообщений: 839
Статус: Вышел
HectoRвот напрямую из Китая заказывай все что душе угодно

Прокат и аренда байдарок, организация тур походов в г. Полтава.
www.X-Style.top
Присоединяйтесь к нашему каналу в ТЕЛЕГРАМ:
https://t.me/joinchat/IWBrZhC_cBabSD_usZoK8A
 
LavrikДата: Вторник, 10.06.2014, 14:52 | Сообщение # 4
Зачастивший
Группа: Пользователи
Сообщений: 51
Статус: Вышел
Цитата gluk ()
HectoR, вот напрямую из Китая заказывай все что душе угодно
Присоединяюсь! Золотые слова!
Сам пользуюсь исключительно этим живительным источником ))
 
StarlighterДата: Среда, 11.06.2014, 13:42 | Сообщение # 5
Зачастивший
Группа: Пользователи
Сообщений: 189
Статус: Вышел
Хотя цены там почти базарные. Сам пользуюсь фонарями с "Дома радио", по 120 грн за штуку. Замечаний пока нет.
 
HectoRДата: Четверг, 12.06.2014, 12:56 | Сообщение # 6
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 10
Статус: Вышел
Ок, Спасибо, погляжу.
 
ArmstrongДата: Среда, 18.06.2014, 17:50 | Сообщение # 7
Постоянный
Группа: Пользователи
Сообщений: 222
Статус: Вышел
HectoR, на параллельном велофоруме есть отдельная тема посвященная выбору, рекомендаций и тестов фонарей.
 
GFMontareДата: Четверг, 19.06.2014, 18:40 | Сообщение # 8
Постоянный
Группа: Пользователи
Сообщений: 547
Статус: Вышел
Или посмотрите здесь: http://tourist.kharkov.ua/phpbb/viewtopic.php?f=83&t=29300
Помогу с выбором, можно посравнивать разные фонари по темноте и выбрать на свой вкус, вплоть до выбора светодиода, оттенка света (от холодного до тёплого) и мощности драйвера (яркость/время работы). Само собой гарантия, ремонт, замена комплектующих. 
Важно: визуально одинаковые
фонари/велофары очень часто абсолютно разные по начинке и освещению, лучше всё спрашивать и уточнять, и не ведитесь на показатели мощности света в люменах, указанные продавцами/магазинами в описаниях - это наиболее бесполезная и не правдивая информация для принятия решения по выбору фонаря/велофары рядовым покупателем, поверьте как продавцу фонарей)


Мощный ВелоСвет, фонари, фары, налобники. Гарантия+сервис
Зимние велоперчатки, очень тёплые, всего 150грн./пара, размеры M, L, XL, цвет чёрено-бело-красные и чёрно-синие
Разная велоформа, зимняя велоодежда, зимние балаклавы

ICQ: 647034635, т: 066 0432428, 067 7628649

 
BarmaleyДата: Вторник, 30.12.2014, 19:42 | Сообщение # 9
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 7
Статус: Вышел
Приветствую всех.
Такой вопрос: буду делать себе велофару, набрал необходимые схемы, купил в китае 6В-светодиоды 5Вт. Самое интересное осталось - найти светоотражатель. Мало того, что по диаметру его выбрать надо (но это ладно, поправимо потом подгонкой колпака), но вот с формой луча определиться пока не могу. Может-кто уже ездил с разными фарами и знает на практике, какой лучше (на примере отражателей LEDIL ROCKET) - круглый (ROCKET-M), Овальный  (ROCKET-O), прямоугольный (ROCKET-REC)?
Для себя я выставил такие требования - езжу чаще по городу или за городом, в т.ч. по лесу.
- Фара будет для БЛИЖНЕГО света, видимость в пределах 10м,
- плюс неплохо бы видеть, что по бокам творится, особенно на поворотах (т.е. варианты овалов-прямоугольников).
В общем, пока в раздумьях, не хочется прогадать. Может подскажете, какой формы луч практичнее для вечерней-ночной езды и означенных условий?
P.S.
Сейчас езжу на "лампочной", Sigma Sport VARIO.


Сообщение отредактировал Barmaley - Вторник, 30.12.2014, 20:47
 
Alen_RidДата: Вторник, 30.12.2014, 23:45 | Сообщение # 10
Постоянный
Группа: Модераторы
Сообщений: 258
Статус: Вышел
Я купував на базарі фонарь за 200 грн з 5 режимами, так от він мене розчарував, коли проїзджав бревет "Бухалівський 300 км". Навіть після ремонту він знову підвів, як на 400-кі, так і на 200-кі. Тільки на 200-кі це сталося як повертався з фінішу в готель, тоді він взагалі відмовився працювати і тоді я зірвався на цьому фонарі полупасив об бордюр і вже думав закинути геть від очей, але потім передумав і заховав його в рюкзак, а інший витяг, включив і поїхав до готелю "Доба". Щодо іншого фонаря, який я купив після 300-ки, то він взагалі виявився дурнуватим, чому так, тому що він після того як вклюється через декілька хвилин, освітлення садилося ледь не вдвічі, а то і втричі. То ж з таким, фонарем було і ще гірше їхати аніж з попереднім, який світив добре, але потім після вимкнення він вдруге міг і не ввімкнутися, або бувало таке що, режими не всі працювали, проте згодом він знову починав нормально працювати.
Після таких невдалих покупок з фонарями, я вирішив придбати велофару: буквально за тиждень до харківської 300-ки, на яку я так і не зміг поїхати по деяким причинам. До речі, я вже цю велофару випробував і я був цілком задоволений. Дякую Славіку, що порадив купити саме з теплим відтінком, поскільки від холодного очі швидко втомлюються. До того ж, я сам в цьому переконався, бо порівнючи те як я проїзджав бревет в темну пору, то в мене очі швидко втомлювалися від таих фонарів, аніж від звичайної втоми. А і ще коли довго їдеш з таким освітленням, то згодом починаєш і засинати під час руху, а це до речі вкрай небезпечно їхати по дорозі. і тоді петляєш по усій дорозі як п*яниця.
Самою велофарою я задоволений, бо вона лупе дай боже, я одного разу перевірив дію 100% освітлення, то мені десь за 500-600 м блимало авто, щоб я перемкнув на ближній, бо дуже сліпило, а поскільки я вже знаю ці знаки, коли потрібно перемикатися на ближній, то я ж відразу і перемкнувся.
Велофара, хоч і дорога, зате річ хороша і водії поважатимуть.
 
BarmaleyДата: Среда, 31.12.2014, 11:53 | Сообщение # 11
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 7
Статус: Вышел
Alen_Rid, дякую за відповідь. До речі, посилання бите, не працює.
Я поки що вирішив сам зробити, без усяких там "режимів". Та, що я зроблю, буде плавно (!) регулювати силу світла через PWM-контролер за доп. регулятора із старих CD-ROM-ів.
З-приводу теплого світла для фари - оце уже конкретика, дуже цінний досвід, дякую.
А от із формою світлової плями так і не ясно...
 
Alen_RidДата: Среда, 31.12.2014, 16:08 | Сообщение # 12
Постоянный
Группа: Модераторы
Сообщений: 258
Статус: Вышел
Цитата Barmaley ()
До речі, посилання бите, не працює.
У-п-с, я не так зкопіював посилання cool . Проте можеш зайти на те посилання, що GFMontare зкинув
Цитата GFMontare ()
Или посмотрите здесь: http://tourist.kharkov.ua/phpbb/viewtopic.php?f=83&t=29300
До речі, я в нього і купував велофару.
Цитата Barmaley ()
А от із формою світлової плями так і не ясно...
а що тут неясно smile
Я тобі скажу одну річ, тільки це мій погляд на фонарі, так от:
1 - це фонарі, які видають світлове пятно і помимо того, ще й по-бокам освітлює (це більш дешевий варіант, поскільки там ще мутно світе з холодним відтінком);
2- це фонарі, які світять чітко і рівномірно освітлючи все що попереду і посторонам, до речі в таких фонарів немає ніяких плям, до таких фонарів я відношу велофари;
3 - ті фонарі, в яких світловий потік вузький, тобто в таких освітленість по кутам обмежена із-за оптичного скла.
Якщо я в чомусь помилився, то нехай GFMontare поправить, бо він на фонарях краще знається.

Щодо оптики, то спробуй дістати оптику з автомобільної фари, або ж мотоцикла. Хоча знаєш, можна попрубувати з лупою, до речі я зробив експеримент з фонарем, зняв скло і рефлектор, потім фонарь притуляю до лупи, до світлової плями немає, а кут освітленості виглядає в межах норми.
От з рефлектором, тут можна використати з растрового світильника, або з авто, чи мотоцикла, також можна знайти щось подібне до рефлектора. Для теплого відтінку тут можна або ж сам діод таки    й знайти, щоб віддава темлий відтінок, або ж доведеться на рефлектор нанести таку фарбу, яка віддаватиме світло, а не поглинатиме. також можна використати кольорове скло, де користуються при виготовленні світла для дискотек, чи концертів.
 
sergf1Дата: Среда, 31.12.2014, 21:01 | Сообщение # 13
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 6
Статус: Вышел
Я в своих самодельных фонарях использовал коллиматоры под трипл ХПГ около 20гр. Это по моему предел по углу, шире будет уже не хватать вперед. С таким углом боковая засветка получается очень неплохой, особенно у 20вт фары. Оптика  такая , там все углы расписаны. Разные эллипсы на мой взгляд не сильно нужны. В любом случае на шоссе приходится сильно опускать под колесо, что бы встречных не слепило.
Приятно было узнать что кто-то сам мастерит фары, не надеясь на китайских умельцев.
PS А что мешает взять несколько отражателей, в стоимости всего проекта это обычно очень малая часть, и попробовать уже на готовом изделии? Просто гадать "до" обычно не очень продуктивно, проще попереставлять и поездить с разными. Да и про запас на случай падения будет.


Сообщение отредактировал sergf1 - Среда, 31.12.2014, 21:06
 
BarmaleyДата: Пятница, 02.01.2015, 00:24 | Сообщение # 14
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 7
Статус: Вышел
Цитата sergf1 ()
...что мешает взять несколько отражателей...
Да вроде и ничего... Наверное так и будет, просто тогда, пожалуй, надо постараться мне взять рефлекторы одинакового диаметра, чтоб один колпак под все, а то гимор делать потом разные...
Пока выбираю среди этих.
Смотрю модели LEDIL ROCKET-O или ROCKET-M. Вот еще даташитик - в нем конкретно пятна видны, правда на стене...
Кстати, по поводу трехкристальных - слишком прожорливо выйдет, я сначала думал, но потом передумал. Мне компромисс надо - сила света/длительность, одного-5Вт кристалла хватит. Если-таки вдруг мало будет, тогда уже будем брать на 3, есть и такой у них же. А убавлять яркость ШИМ-ом. Хотя тогда надо пересчитывать DC-конвертер на в 3раза большую мощность...
 
sergf1Дата: Суббота, 03.01.2015, 00:38 | Сообщение # 15
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 6
Статус: Вышел
Смотрю я на те отражатели и вижу что они на неправильные диоды, XR-C XR-E Если на эти диоды, то на ближний нужно брать медиум 13гр, и про запас 19гр. Но почему эти диоды? XR-C 78 люмен с двух ватт, это древность и прошлый век. XR-E намного лучше светоотдача, но тоже не очень Если же эти отражатели планируются с другими диодами, то там просто нужно пробовать, больше кристал - в реальности шире угол.
На счет трехкристальности (вернее правильнее трехдиодности) то это гораздо более выгодное решение чем один. Можно подать на каждый диод меньше и удельная светоотдача будет выше при меньшей мощности на диод, но при той же суммарной. То есть лучше подать одинаковую мощность на три, чем если бы всю ее подать на один.
 
BarmaleyДата: Суббота, 03.01.2015, 17:27 | Сообщение # 16
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 7
Статус: Вышел
sergf1, значит, диоды я купил вот такие. 10шт, так что "на три" хватит. Просто пока таки планирую один ставить.
Может по ходу две сделаю.. wink
 
Alen_RidДата: Суббота, 03.01.2015, 22:15 | Сообщение # 17
Постоянный
Группа: Модераторы
Сообщений: 258
Статус: Вышел
Як вам такі фонарі:
1 - http://www.blc.org.ua/
2 - http://velozip.com.ua/index.p...._id=419
3 - http://www.zapas-m.ru/UserFiles/Image/reviews/page26.php
До речі, щодо 1 посилання, то там є на фото другий знизу фонарь, який я бачив в мого нового друга з Харкова. Так от, він показував як працює цей фонарь, то він мені сподобався в роботі і світе потужно і далеко, але коли дізнався за скільки він його купив, то відразу відбило бажання купити цей фонарь, бо він занадто дорогий. Проте є подібні йому фонарі, які можна побачити в 2 і 3 посиланні. Коли друг сказав, що цей фонарь, який він придбав зроблений в Україні, то я здивувався і навіть став гордитися нашим умільцям, які переплюнули усіх виробників по фонарям.
От уміють же наші робити такі речі, які не поступаються іншим фірмам.
 
sergf1Дата: Суббота, 03.01.2015, 22:39 | Сообщение # 18
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 6
Статус: Вышел
Barmaley, Интересно будет взглянуть на результат. Мои фонарики тут http://sergf1.io.ua/album326033 начиная с третьей страницы. после велодеталек. Я электронную часть не сам собирал, покупал готовые модули.
 
BarmaleyДата: Воскресенье, 04.01.2015, 00:15 | Сообщение # 19
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 7
Статус: Вышел
sergf1, Ну, це само-собою, як тільки будуть готові - будуть і фотки.
Alen_Rid, фари ніби й класні, але у них є "недоліки": відсутнє плавне регулювання. вкл/викл., та переключення режимів - одна кнопка, а добре би було - дві. Плюс до того, якщо вже є режими, то має запам'ятовувати той, на якому виключили (крім стробу). Короче - вимоги страшні, так що тільки руцями...
Десь є такі,- мені казали,- але я вже запарився їх шукати. Тому й вирішив зробити сам.
 
Alen_RidДата: Воскресенье, 04.01.2015, 19:41 | Сообщение # 20
Постоянный
Группа: Модераторы
Сообщений: 258
Статус: Вышел
Цитата Barmaley ()
фари ніби й класні, але у них є "недоліки": відсутнє плавне регулювання. вкл/викл., та переключення режимів - одна кнопка, а добре би було - дві. Плюс до того, якщо вже є режими, то має запам'ятовувати той, на якому виключили (крім стробу).
Як же ти помиляєшся. а навіщо плавне регулювання, якщо є безліч режимів світла, які можна виставити які тобі потрібні і повертати їх назад в попередній положення. В Мікробластера не одна кнопка як в багатьох фонарях. Ще хочу сказати, що там не потрібно переклацувати всі режими, щоб перейти до потрібного, а саме якщо ти їхав на далекому світлі, а машина блимає, щоб перемкнувся в малий, то ти легко перемикаєш, а потім можна відразу повернутися в попередній режим. Ти хоч не сміши людей, коли говориш, що там немає кнопки вкл. і вимкн, а як же фонарь тоді працюватиме?
Добре, щоб докладно не розписувати тут про усі переваги Мікробластера, то я тобі пропоную, уважніше прочитай інструкцію  http://www.blc.org.ua/MB-PRO.pdf , а коротка загальна інформація знаходиться тут: http://skazhi-temnote.net/product....omplekt , а ще також почитай про нього на форумі http://www.velokiev.com/forum/viewtopic.php?t=85346 .
Є лише один мінус, це коли ненароком можна зіпсувати провід під час падіння, от тоді взагалі нічого не працюватиме, а от коли в тебе будуть дві велофари, або фонаря, то можна доїхати хоч з одним фонарем, а не всліпу.
До речі, я хочу придбати і ще одну велофару, або звичайний фонарь, щоб було 2 фонаря на велосі.
 
sergf1Дата: Воскресенье, 04.01.2015, 23:13 | Сообщение # 21
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 6
Статус: Вышел
Цитата Barmaley ()
Alen_Rid, фари ніби й класні, але у них є "недоліки": відсутнє плавне регулювання. вкл/викл., та переключення режимів - одна кнопка, а добре би було - дві. Плюс до того, якщо вже є режими, то має запам'ятовувати той, на якому виключили (крім стробу). Короче - вимоги страшні, так що тільки руцями...
Нормальные требования! Очень удобные, проверенно на практике. У меня на фарах-фонарях похожие. Прямой вход в два режима, максимальный и уменьшеный, который плавно регулируется и запоминается фонарем до смены аккумулятора. Переключение между ними одним кликом. Вход в стробы и прочие мигалки длительным удержанием кнопки, так что по ошибке в него не войдешь. Так же есть возможность включить "стояночный" свет, 5% от максимума. Как модель управления фарой могу рекомендовать, мне кажется очень подходящей для велосвета.
 
BarmaleyДата: Среда, 07.01.2015, 22:49 | Сообщение # 22
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 7
Статус: Вышел
Alen_Rid, пардон, не з тої букви почав наст. речення, правильно:

Цитата
відсутнє плавне регулювання.(КРАПКА, починається наступне речення) Вкл/викл., та переключення режимів - одна кнопка, а добре би було - дві.
Будь-даска, звертайте увагу при читанні на розділові знаки, їх же не "для краси" ставлять...
Цитата sergf1 ()
Прямой вход в два режима, максимальный и уменьшеный, который плавно регулируется и запоминается фонарем до смены аккумулятора.
Ну, ще "будем посмотреть"...
А от з-приводу плавно регулюється - мабуть натисканням та тривалим (!) утриманням кнопки в натиснутому стані. На ходу (!). Я правий?
Боюсь, що потенціометром це буде і швидше, і точніше (в плані потрібної яркості), і, як наслідок, безпечніше,- швидше рука звільниться. Можна, звичайно, до початку руху все виставити, але всяке буває...
І ще такий нюанс, якщо фару потрібно під час руху часто включати/виключати - це треба клацати через усі режими - викл. Потім включив, "доклацав" до потрібного; через певний час знову "поклацав" на викл... - морока!
Може я помиляюсь; чекаю від вас більш детального опису режимів вашої фари.


Сообщение отредактировал Barmaley - Среда, 07.01.2015, 22:51
 
sergf1Дата: Четверг, 08.01.2015, 00:49 | Сообщение # 23
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 6
Статус: Вышел
Я сам не паял электронику, стоит вот такой модуль http://forum.fonarevka.ru/showthread.php?t=14873
К сожалению он уже свободно не продается, да и раньше стоил не дешево. Но принцип работы опишу, на мой взгляд он очень удобен и можно рекомендовать для повторения. Для наглядности опишу работу этого модуля в фаре. После присоединения питания есть два режима, 5% и максимал. 5% включается долгим нажатием (2сек), макс - коротким. Выкл - примерно 1 сек нажатие и удержание кнопки. Если после выключения не отпускать кнопку, фонарь перейдет в режим смены яркости и будет плавно менять ее от 10 до 100% В момент нужной яркости кнопка просто отпускается и через 2-3 сек фонарь запоминает это положение яркости и переключает между ним и максималом коротким кликом кнопки питания. Выкл - "долгим" (1сек) удержанием кнопки. В реальности оно не долгое, просто чуть дольше быстрого клика. Если теперь после выключения удерживать кнопку нажатой то после максимала фонарь переходит в перебор моргалок, а после режима пониженой яркости - в режим настройки этого режима. После смены питания, отсоединения аккума память сбрасывается. Второй, пониженный режим очень нужная штука, в реальности максимум нужен процентов 30 от времени всей поездки. В поле и на дороге мне хватает половины. Например в фаре стоит модуль 20 вт, и время работы на максимуме около 1ч40мин, у меня не очень крупный аккумулятор. Но я спокойно езжу почти 3часа, правильно настроив пониженный. На ходу его настраивать нет необходимости. Просто в начале поездки выставляется раз, может в середине немного раз приходится подрегулировать в зависимости от погодных условий. Но в лесу на тропинках всегда максимал. Только боюсь так нарулить без программируемого микроконтролера не получится. Схема выйдет не простой.


Сообщение отредактировал sergf1 - Четверг, 08.01.2015, 00:50
 
Alen_RidДата: Четверг, 08.01.2015, 19:52 | Сообщение # 24
Постоянный
Группа: Модераторы
Сообщений: 258
Статус: Вышел
Цитата Barmaley ()
Будь-даска, звертайте увагу при читанні на розділові знаки, їх же не "для краси" ставлять...
Я все вірно читав, то ж розділові знаки тут ні до чого, і те що ти написав з маленької букви, то це не так важливо, якщо попереду була крапка. Кожний може помилитися в чомусь, то ж ти не один такий. smile
Щодо кнопки, я тобі вже писав в попередньому повідомленні #20.
З іншої сторони, що тут такого страшного, якщо однією кнопкою буде вмикатися і цією ж вимикатиметься, так більшість фонарів влаштовані, а в деяких фонарів і ще й режими вмикаються і все однією кнопкою. От в таких випадках взагалі не зручно вмикати режими, які потрібні.
 
BarmaleyДата: Четверг, 08.01.2015, 22:20 | Сообщение # 25
Заглянувший
Группа: Новички
Сообщений: 7
Статус: Вышел
Цитата sergf1 ()
Только боюсь так нарулить без программируемого микроконтролера не получится. Схема выйдет не простой.
Ну тут стопудово - тільки мікроконтролер!
Цитата Alen_Rid ()
Ти хоч не сміши людей, коли говориш, що там немає кнопки вкл. і вимкн, а як же фонарь тоді працюватиме?
Я цієї фрази щось не догнав. Де це я казав, що "...там немає кнопки..."?!
А з-приводу "...більшість фонарів влаштовані, а в деяких фонарів і ще й режими вмикаються і все однією кнопкою..." - не в цьому проблема, а в тому, що на ту ж одну-єдину кнопку навішано все на світі. І поки "добредеш" до потрібного режима - розіб'єшся нафіг (на ходу). А от Мікробластер - почитав, класна модель, практично все (!) програмується. Я казав Петрик П'яточкін - це вже цікаво...

P.S.
Замовив на "космодромі" рефлектор
LEDILSTAR-L-W 10266  Линза 
Тип оптики: Линза. Форма оптики: Круг. Угол излучения: 32 °. Размер: 35.0x35.0x24.0 мм
.


Сообщение отредактировал Barmaley - Четверг, 08.01.2015, 22:22
 
Форум » Вело » Тех-раздел » Выбор фонаря (Помогите, пожалуйста, с выбором)
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Форма входа
На сайте
Мини-чат
Погода в Полтаве
Новости спорта
Друзья сайта
-Vpoltave.info
Счетчик